Obec Libkovice pod Řípem
Libkovice pod Řípem

Sběrný dvůr

Jak s odpady v Libkovicích pod Řípem.

Vážení spoluobčané otevírá se 14.2.2019 v obci nový sběrný dvůr. Tak Vás chci seznámit s tím, jak vše bude fungovat. Sběrný dvůr je rozdělen do dvou částí na veřejně přístupnou část sběrného dvora, jež je ta menší místnost a prostor za budovou směrem k mateřské školce a neveřejnou část, jež tvoří velká místnost sběrného dvora.

Kontejnery na tříděný odpad, jež jsou v současné době rozmístěny po celé obci a často okolo nich vznikají nepěkné skládky všeho možného a někteří si je dokonce pletou s popelnicí na komunální odpad. Proto budou soustředěny do veřejně přístupné části sběrného dvora, kde budou současně monitorovány, aby bylo vidět, kdo poctivě třídí odpad. Tyto kontejnery budou tak jako doposud každý týden vyváženy sběrnou firmou. Důležité však je, že svázaný papírový karton, sešlapané tetrapacky, PET lahve v pytlích, kovy (např. plechovky od piva), baterie, použité tonery budou vybírány odděleně, protože je možno je likvidovat za výhodnějších podmínek. Dále ve sběrném dvoře budete moct odložit celé vysloužilé elektrické zařízení (lednice, pračky, televizory atd.) které tak jako doposud bude likvidováno za příspěvek pro naše hasiče. Toto vše se bude odkládat ve veřejné části sběrného dvora k označeným vratům do neveřejné části a pracovníci obce budou tyto odpady dotřiďovat a skladovat v neveřejné části sběrného dvora, což je ta větší místnost ve sběrném dvoře. Nebezpečné druhy odpadů pak budeme vybírat ve sběrném dvoře jednou měsíčně za přítomnosti pracovníka obce. Ostatní druhy odpadů jako například velkoobjemový odpad, bioodpad a směsný komunální odpad budou sváženy od občanů a likvidovány tak jako doposud. Věřím, že se všichni budeme snažit, aby v novém dvoře byl udržován pořádek a aby všechen odpad byl vytříděn již vámi a toho směsného komunálního bylo co nejméně, protože ceny za skládkování porostou a i my budeme chtě nechtě muset tyto náklady přenést i na vás.

Sběrný dvůr obce Libkovice pod Řípem byl vybudován za přispění Ústeckého kraje.

Datum vložení: 24. 1. 2019 13:24
Datum poslední aktualizace: 28. 1. 2019 14:07

O obci

Obec Libkovice pod Řípem
Libkovice pod Řípem
č.p. 181
413 01 Roudnice nad Labem

Tel.: 416 874 124
Fax.: 416 874 124

E-mail: obec@libkovicepr.cz

virtuální prohlídka

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Odstávky elektřiny

​​Pís. zmínka 1351